Pastarųjų mėnesių mintys, virtusios tekstais, ir naujo pranešimo anonsas

Per pastaruosius keletą mėnesių gimė keli nauji mano tekstai, tarp jų net dvi „premjeros“, publikuotos man naujose virtualiose vietose.

1) Vaiduokliškas kritinio turizmo žodynas (kol kas publikuojamas sutrumpintas; pilna versija bus publikuojama metų pabaigoje, kai pasirodys Nidos meno kolonijos ir Šveicarijos ECAV mokyklos bendro projekto On Hosting and Displacing knyga, į kurią bus įtrauktas ir šis tekstas) anglų kalba portale Echo Gone Wrong:

A spectral glossary of critical tourism by Jurij Dobriakov

 

2) Tekstas apie neįmanomą grįžimą į (įsivaizduojamą) vaikystės miestą mano mėgstamame Artnews.lt, parašytas pagal pranešimą, skaitytą šių metų gegužę Nidos meno kolonijoje vykusiame tarptautiniame Interformato simpoziume:

Zero miestas. Namai, į kuriuos gali sugrįžti tik sapnuodamas

 

3) Kritiniai pasvarstymai apie tai, kas šiandien yra (ne)priimtina fotografijoje portale Kamane.lt, kuriam nuo šiol taip pat karts nuo karto rašysiu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kas lieka, kai viskas yra priimtina: šiuolaikiniai akli pionieriai

 

Taip pat greitai pasirodysiančiame naujame Nido meno kolonijos žurnalo numeryje bus publikuojamas mano tekstas Tapatybės kartografija: ką daryti, jei gimei vietoje, kuriai nepriklausai? lietuvių ir anglų kalbomis.

O paskutinį liepos savaitgalį Žeimių dvare vyksiančioje „Meno avilio“ kino stovykloje skaitysiu pranešima pavadinimu Paskambink man, paskambink: kitokio gyvenimo pažadas kitame laido gale. Štai jo anotacija:

Telefonas yra daugelio 7-9 dešimtmečių sovietinių filmų veikėjas. Herojų pokalbiai telefonu sukuria šiuose filmuose keistą alternatyvią erdvę – kartais romantišką ir intymią, kartais nostalgišką ir ilgesingą, kartais „nelegalią“ ir prieštaraujančią oficialiai tvarkai. Tačiau beveik visais atvejais telefono ryšys simbolizuoja kitokio – mažiau suvaržyto socialinių konvencijų, labiau pavykusio, tikresnio – gyvenimo galimybę. Šis pranešimas yra bandymas įžengti į tą erdvę ir klausytis įsivaizduojamo kitokio gyvenimo garsų telefono ragelyje kartu su filmų herojais.

Pilna kino stovyklos programa bus paskelbta artimu metu, sekite naujienas.

Dar šią vasarą nusimato kelionės į Berlyną, kuriame nebuvau lygiai 11 metų, bei į Londoną, kuriame paskutinį kartą buvau prieš 6 metus, kai stebėtojo vaidmenyje dalyvavau projekte Holiday In.

Susitiksime!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: